VŠE, CO JE DOBRÉ VĚDĚT PŘED NÁVŠTĚVOU ORDINACE

Před první návštěvou

Ano

Žádanku na vyšetření u nás mít nemusíte. Vyšetření je možné provést i na Vaši vlastní žádost. Pokud žádanku k vyšetření máte, tak ji doporučujeme přinést s sebou. Urychluje Vaše zařazení do programu a zpřesňuje cílené provedení požadovaného vyšetření.

Všechny informace o možnostech kontaktu, dopravy a zobrazení polikliniky na mapě najdete na stránce Kontakty.

Kontaktujte nás prosím prostřednictvím Kontaktního formuláře nebo napište na info@ckvm.cz. V akutních případech napište SMS na telefonní číslo +420 606 281 530 nebo zanechte hlasovou zprávu na telefonu +420 220 560 786.

Ordinační doba pro kardiologická a angiologická vyšetření se liší, všechny informace o jednotlivých ordinačních dobách můžete najít na stránce Kontakty.

Pro odbornost Kardiologie: máme uzavřené smlouvy se zdravotními pojišťovnami 111, 201, 205, 207, 209, 211 a 213.
Pro odbornost Angiologie: máme uzavřené smlouvy se zdravotními pojišťovnami 111, 201, 205, 207, 209, 211 a 213.

Vyšetření platíte např. v případě, že je prováděno na žádost zaměstnavatele nebo bankovních a pojišťovacích institucí (před uzavřením životního pojištění).

Na vyšetření si vezměte s sebou kartičku zdravotní pojišťovny, žádanku k vyšetření (pokud máte), lékařské zprávy a seznam aktuálně užívaných léků, včetně jejich síly a dávkovacího schématu.

V případě známek respirační infekce je povolen vstup do prostoru čekárny a ordinace výhradně s ochranou dýchacích cest - respirátorem třídy FFP2 nebo rouškou po vyloučení infekce Covid-19.

Naše ambulance se nacházejí ve 3. patře. Registrace k vyšetření probíhají prostřednictvím objednávkového systému EVIPA, který je umístěn na zdi u dveří č. 315.

Informujte nás o Vašem příchodu prostřednictvím objednávkového systému EVIPA. Přístroj je umístěn na zdi u dveří č. 315. Registrujte se vložením kartičky pojišťovny (lze použít i občanský nebo řidičský průkaz) a zvolte jednu z uvedených možností. Poté se už můžete posadit, víme o Vás.

Pacienti jsou u nás vedeni v rámci jednoho pracoviště a všichni naši lékaři pracují v rámci jednoho týmu. Komplikované nálezy u pacientů řešíme společně, konziliárně. Prioritou pracoviště je organizační zajištění kontinuity péče a včasné vyšetření pacientů.

Pravidelné ošetření pouze u jednoho konkrétního lékaře na našem pracovišti nelze dlouhodobě garantovat.

Informace o vyšetřeních

Souhrn všech poskytovaných vyšetření, včetně jejich detailního popisu a průběhu vyšetření, najdete na stránce Naše služby.

Ergometrie je zátěžové EKG vyšetření, při kterém se sledují změny způsobené zatížením srdce námahou. Zaznamenává se EKG křivka a měří se krevní tlak. Pacient šlape na speciálním kole, u kterého se postupně zvyšuje zátěž. V průběhu celého vyšetření je pacientovi měřeno EKG, sleduje se stupeň prokrvení srdečního svalu, posuzuje se tělesná výkonnost a sleduje se výskyt srdečních arytmií.

Ve většině případů vyšetření zabere maximálně 30 minut.

Na vyšetření si s sebou prosím přineste sportovní oblečení (ženy i sportovní podprsenku), boty a ručník.

Dva dny před vyšetřením se obvykle dle doporučení lékaře vysazují určité léky/ betablokátory. O vysazení léků před zátěžovým vyšetřením však rozhoduje Váš ošetřující lékař.

Holter je přístroj, který slouží k monitoraci EKG po delší dobu. Obvykle po dobu 24 hodin, v některých případech se monitorace prodlužuje na dva, tři nebo sedm dnů. Prodloužená doba monitorace je velmi užitečná v diagnostice občasných srdečních arytmií.

Vyšetření slouží k 24hodinové monitoraci krevního tlaku a tepové frekvenci v domácím prostředí. Slouží k potvrzení nebo vyloučení arteriální hypertenze (opakované nebo přetrvávající zvýšení krevního tlaku) a kontrole účinnosti léčby.

Ano, lehké cvičení je povoleno. Určitá zátěž je při vyšetření i doporučovaná. Nesmíte ale dělat aktivity, při kterých by se přístroj mohl poškodit (např. box nebo plavání). Přístroje nejsou vodotěsné.

K EKG vyšetření s popisem nálezu můžete přijít kdykoliv v ordinačních hodinách. Vyšetření provádíme na počkání bez nutnosti objednání.

Objednejte se k nám na cévní vyšetření, kde bude posouzen stav cévního systému a doporučen vhodný další postup.

Ano, je to možné. Doporučujeme provedení vstupního cévního vyšetření před zahájením lymfoterapie, které lze objednat také u nás.

Nabízíme i možnost nákupu dárkových poukazů na Lymfodrenáže pro Vaše blízké. Více informací se dozvíte v našem Ceníku nebo na stránce o Lymfologické poradně.

Potřebuji …

Z důvodů vytížení telefonních linek prosím využívejte pro objednávky léků Kontaktního formuláře nebo napište na mail info@ckvm.cz.

Do žádosti o předpis léků je nezbytné uvést jméno a příjmení pacienta, rodné číslo, pojišťovnu, název a sílu léku (mg), denní dávkování a kolik potřebujete balení.

Následně Vám zašleme e-recept a léky si můžete vyzvednout v lékárně dle Vašeho výběru.

Ano, léky si v lékárně můžete vyzvednout i po předložení občanského průkazu.

Pokud jste u nás byli na kontrole nejpozději před třemi měsíci, můžete přijít bez objednání. V opačném případě se objednat musíte, nejlépe přes Kontaktního formulář.

Požádejte o vystavení příkazu ke zdravotnímu transportu v ambulanci Vašeho doporučujícího lékaře. Příkaz ke zdravotnímu transportu zpět domů lze vystavit u nás.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Napište nám